Krtkovanie Bratislava

Upchatie kanalizácie je častým a tiež dosť nepríjemným javom, ktorý môže sužovať a trápiť vašu kanalizáciu. Je, preto potrebné tento problém, čo najskôr vyriešiť. Upchatie spôsobujú rôzne usadeniny a nečistoty, ktoré sa hromadia po celý ten čas využívania kanalizácie. Treba si uvedomiť, že na kanalizáciu sú priamo napojené a tiež závislé niektoré zaradenia, ktoré využívame každý deň, a to nezáleží na tom či jedna o kanalizáciu, ktorá sa nachádza vo verejných priestoroch alebo v domácnosti. Jedna sa napríklad o sanitárne zariadenia, ako je záchod, umývadla, vaňa či sprchovací kút.

krtkovanie

V prípade kuchyne to môže byť aj drez alebo elektrospotrebiče, ako je umývačka riadu či práčka. V prípade drezu sa najčastejšie zvyknú upchavať zvyšky jedál, ktoré končia v kanalizačnom potrubí a tým znemožňujú kanalizácii bežne fungovať. Preto sa apeluje, aby používatelia drezov nevyhadzovala zvyšky jedla, ktoré po čase môžu viesť k dôvodom vážneho upchatia ich kanalizácie. Neželaní obsah v kúpeľňových umývadlách môžu často tvoriť aj vlasy, ktoré upchajú vaše potrubie.

krtkovanie

Ak sa vlasy a podobný nežiadúci obsah nahromadí v kanalizácii, následne sa vytvoria usadeniny, ktoré sú tzv. kameňom úrazu. Krtkovanie je proces, ktorý vám zaručuje, že vaša kanalizácie bude opäť čistá a prechodná. Prechodná musí byť hlavne pre prívod vody, ktorá kanalizačným potrubím prechádza. Vykonáva sa pomocou špeciálnej pomôcky, ktorá sa nazýva špirála. V dnešnej modernej dobe kedy sa vyžaduje efektivita a spoľahlivosť sa využíva elektromagnetická podoba tejto špirály. Ide jednoznačne o jeden z najúčinnejších a najrýchlejších spôsobov akým sa problém znečistenia kanalizácie dá rýchlo a hlave účinne vyriešiť. Tato špirála dokáže preraziť aj naozaj staré a zatvrdnuté usadeniny, ktoré sa stali nechcenou súčasťou vašej kanalizácie.