Tiež ešte stále máte vo svojom dome staré drevené okná? A už vás nebaví ich stále natierať a udržiavať? Potom presedlajte na nové okná z plastu. Plastové okná Veka vám môžu splniť to, po čom už roky túžite, a síce v prvom rade pokoj a pohodu. So starými oknami si totiž ľudia užijú toľko nepríjemností, že je až prekvapujúce, že to ešte stále znášajú.

bosonohé dievča v okne

Údržba okien je jedným z hlavných dôvodov ich výmeny – okná sú jednou z reprezentatívnych častí obytného priestoru a ľudia okolo vás si dobre všímajú, nielen to, či sú okenné tabule čisté, ale aj okenných rámov. Nebude vám nič platné umyť okno, keď z jeho rámu bude odpadávať oprýskaný lak. Bude to také škaredé, že pokojne môžete okná ponechať neumyté, výsledok bude nevalný tak či tak.

moderné bývanie

Natieranie drevených okien bývalo najmä za socializmu nepríjemným obdobím pre celú rodinu. Po prvé ste museli okná vždy vysadiť, a pokiaľ sa prihnal dážď alebo priam búrka, mohlo vás to ešte vyplaviť. Po druhé sa starý lak musel najskôr odstrániť, a to sa robilo najčastejšie plynovým horákom a oceľovou škrabkou. Nahriata stará farba sa postupne zlúpala, a to za nepríjemného toxického zápachu. Nakoniec sa musel povrch dreva zbrúsiť a vytmeliť a previesť nový náter v troch vrstvách vrátane základového podkladu. Bola to práca na minimálne tri voľné víkendy, takže množstvo zbytočne strateného času.

S plastovými oknami sa razom toto všetko mení vo váš prospech. Okná sa nenatierajú ani nepenetrujú, iba sa tu a tam premažú olejom či vazelínou kovové prvky a vymenia raz za čas tesnenia. To je všetko, čo sa týka údržby. Samozrejme, že sa okná samy neumyjú, umývanie musíte vykonať vy, ale to už je obyčajná „čerešnička na torte“, ktorá vám iste náladu nepokazí. Umývanie okien vás tiež bude viac baviť, pretože plastové okná Veka sú veľmi precízne dielensky spracované, krásne, a hlavne spoľahlivé.