Je niekoľko dôvodov, prečo by súčasní ľudia mohli využiť mobilné domy, dlhotrvajúci trend z USA, ktorý si nachádza svoje stále miesto aj v Európe. Obzvlášť, ak mi Slováci veľmi dobre vieme, že kúpiť si rodinný dom, to veru nie je žiadna hračka a nič, čo by bolo jednoduché či niekedy takmer možné.

  • Áno, dobre zariadený mobilný dom s izoláciou a kúrením môže slúžiť ako spoľahlivá alternatíva celoročného bývania.

terasa, pobyt vonku

V ponuke sú ale aj lacnejšie modely týchto mobilných domov, ktoré sú zas vhodné na sezónne bývanie, na využitie za účelom dovolenkovej rekreácie, v opačnom prípade spoľahlivo slúžia aj ako administratívne pracovisko pre podnikateľa.

Ako ste už ale možno niekde inde čítali, túto formu bývania si spájame aj s mladými ľuďmi, respektíve so zamilovanými pármi, ktorých láka sloboda, voľnosť a samozrejme potrebné súkromie, no nechcú (alebo nemôžu) si zobrať hypotéku na splatenie klasického, drahého, veľkého rodinného domu a bývať v malom byte na sídlisku, to tiež nie je ich idea. Mobilný dom, ako jeho prídavné meno napovedá, naopak umožňuje „priviesť“ kúpený domček na dohodnuté miesto, resp. pozemok. To znamená, že bývať sa dá lacno a pritom v peknom, niekedy až idylicky krásnom prostredí.

  • Nielenže je obstarávacia cena týchto domov podstatne nižšia, ale takisto predstavujú energeticky úsporné bývanie.

zapalovanie sporáka

Prakticky zariadené a s klasickou výbavou na funkčné sezónne či celoročné bývanie. Podľa rozmerov a štandardného či nadštandardného vybavenia sa líši aj cenová kategória mobilheimov, no aj ten najväčší vás určite vyjde lacnejšie, než malý rodinný dom.

Nízka kúpna cena, ale aj praktické vlastnosti sú dôvodom, prečo ich využívajú vyššie spomenuté skupiny záujemcov a vlastne aj šikovní biznismeni, ktorí z takýchto mobilných domov následne môžu na peknej lokalite zariadiť víkendové sídla, ktoré istotne budú mať svojich návštevníkov.