Led svetlá ledprodukt.sk už nie sú ničím výnimočným. Vedeli ste však i to, že nimi viete doladiť celkový dizajn vášho bývania? Pozrieme sa na najfrekventovanejšiu miestnosť v našej domácnosti, teda na obývačku. Osvetlenie v tejto miestnosti by malo byť praktické, no zároveň vytvoriť príjemnú a pokojnú atmosféru. Veď práve na odpočinok by mala naša obývačka slúžiť najčastejšie.

Žena, ktorá drží svietiacu guľu v rukách.jpg

Málo ani veľa

Obývačka je miestom, kde trávime čas počas dňa, ale taktiež večer a neraz i v noci. Tou y by sme mali prispôsobiť aj osvetlenie. Nie je dobré, ak si do obývacej miestnosti umiestnite iba jedno – hlavné svetlo na strope. Takto po večeroch musíte sedieť buď po tme, alebo za plného svetla.

Ideálnym riešením je niekoľko bodových led svetiel alebo menšie lampičky rozložené za televíziou, na stolíkoch a poličkách. Pokojne môžete tieto dva typy osvetlenia i skombinovať. Pamätajte, že čím viac svetiel, tým lepšia atmosféra. Malé led svetlá vám navyše vedia ušetriť nemalé peniaze za elektrickú energiu.

Hlavné svetlo v obývacej miestnosti by malo byť ladené do teplejších farieb, teda do teplej bielej. Tento údaj si všímajte pri nákupe každej žiarovky. Studená biela farba pôsobí trošku agresívne a je vhodná skôr do miestností, kde sa pracuje, teda napríklad do kuchyne alebo nad pracovný stôl. Obývacia miestnosť by mala slúžiť skôr na odpočinok, a preto sa do nej hodí skôr teplé osvetlenie.

Bodové svetlá visiace na strope.jpg

LED pásiky v obývacej izbe

Do obývačky sa hodia aj LED pásiky a RGB LED pásy. Rozdiel je iba v tom, že druhý spomínaný typ pásikov, svieti na viacero farieb. Pásiky môžete pripevniť napríklad po obvode stolu, parapetnej dosky alebo okolo televízora. Takto viete vytvoriť naozaj intímne osvetlenie, ktoré je navyše extrémne lacné. Samotná montáž je taktiež veľmi jednoduchá. Pásy bez problémov nalepíte na akýkoľvek podklad, pomocou lepiacej pásky, ktorá sa na nich nachádza už pri nákupe.