Jedného pekného dňa som ráno vstala z postele a keďže som z nej skoro nevstala, tak som prišlo definitívne rozhodnutie vymeniť matrac. Najprv som hľadala na internete, kde je ponuka najširšia a aj ceny sú nižšie. Nemám nič proti nákupom cez internet, práve naopak, som ich zástancom, no v prípade matraca som si povedala, že by nebolo zlé, ho pred kúpou aj vyskúšať. Toto rozhodnutie sa ukázalo ako správne, pretože ak chcete naozaj kvalitný a pohodlný matrac, je potrebné si všímať viac ako kvalitu materiálov a tvrdenia výrobcu. Nakoniec som sa vybrala do jednej z predajní matracov Žilina a svoj vysnívaný matrac našla. Ak si práve teraz vyberáte aj vy nové kúsky do svojej postele, pred kúpu si všimnite aj tieto tri drobnosti.
Matrac, na ktorom je biely vankúš, cez ktorý je prehodená červená šatka.jpg

  1. Ako sa vám na ňom leží

Tvrdšie matrace by mali byť pohodlnejšie a aj zdravšie. V mojom prípade to však neplatilo. Uznávam, že to môže byť aj vec zvyku, no ak sa mi na niečom neleží dobre, tak to nebudem kupovať. V predajni som si vyskúšala matrac pružinový, potom ešte penový, no tvrdý a usúdila som, že toto nie je správna cesta. Prvý detail, ktorý by ste si teda mali všímať je to, ako sa vám na matrac leží, a to bez rozdielu toho, ako je matrac kvalitný.

  1. Kvalitný poťah

As len málokomu napadne kupovať matrac podľa toho, ako kvalitný je na ňom poťah. Poťah však nie je až taká drobnosť. Ide o vrstvu, ktorá chráni samotný matrac. Preto by ste si mali vyberať matrace so snímateľným a extrémne odolným a hrubým poťahom.Spálňa s dlhý mi závesmi, matracom na zemi a obrazom na stene.jpg

  1. Kraje musia byť pevné

Aby sa vám matrac, takpovediac, nerozliezol na všetky strany, všimnite si aj to, ako spevné alebo nespevnené sú jeho bočné kraje. Keď si na matrac ľahnete, nemal by absolútne zmeniť svoju veľkosť, teda, mal by držať dokonale svoj tvar. Iba takto budete spať pohodlne, pretože matrace s veľmi nekvalitnými bočnicami, budú o rok rovnako nepohodlné ako tie vaše staré.