Sme spolu 26 rokov. Začiatky boli ťažké čo sa týka finančnej stránky. Dlhy. Počas života sme sa z toho za pomoci rodiny úplne dostali. Manžel normálne pracoval. mnohokrát jednoduché. Poznáte to chcete udržať rodinu za každú cenu. Bola som v tom čase na materskej. Mam 1 teraz už dospelú dcéru. Bolo by to na dlhé rozprávanie. Ale teraz k tomu podstatnému. Pozorujem u manžela takú vec. Po každej keď nemá čo chce, potrebuje (sex) dokáže byť ku mne neskonale krutý. (Nie je po každej nálada, chuť, práca…) takže aj odmietnem… Následkom toho u neho začne smerom ku mne ponižovaniu, kritizovaniu a to na celú moju rodinu k môjmu otcovi jednoducho na celú moju rodinu.

par

Urážky ponižovania, kritika. Nechápem jeho správanie, nikdy taký až tak nebol, tak nechápem, čo sa děje. Napíšem teraz včerajšiu situáciu. Môj otec nám v živote dosť pomohol. Cca po 3 rokoch k nám prišiel na vianočnú návštevu. Pred cca 2 rokmi mu umrela priateľka, ktorú si našiel po smrti našej mamičky. Zostal na všetko sám aj čo sa týka financií. Žije 170 km ďaleko. Oznámil, mi s jasným ospravedlnením, že bohužiaľ nám tentoraz nemôže nič kúpiť. Z jedného dôchodku to celkom chápem.

par

Nie je na tom zdravotne najlepšie. Snažila som sa o neho u nás postarať. To znamená jedlo a ďalšie iné veci. Čo považujem vzhľadom na vek a zdravie za úplnú samozrejmosť. A manžel opäť. Po odchode tatky. Ide si sem ako na hotel. Holke nedá ani blbou sviečku. Zaráža ma jeho správanie a nečakala by som to od neho po toľkých rokoch vzťahu. Zvažujem, či mám od neho odísť alebo sa to všetko spraví. Sama si vôbec neviem rady, neviem, aký krok mám urobiť ďalej. Príde mi, že jeho neohľaduplné správanie sa viac a viac stupňuje a neuvedomuje si to. Hovorila som s ním o tom, ale očividne je mu to úplne jedno, pretože sa tak správa veselo ďalej. Jediné riešenie je asi rozchod.