Preprava tekutín nie je najjednoduchšia záležitosť, pretože všetky tekutiny sa počas pohybu vozidla či iného dopravného prostriedku v nádrži rozhýbu, takže je potrebné zaistiť, aby sa celá nádoba neprevrátila a tekutina zostala vo vnútri. Donedávna sa na tento účel používali valcovité nádoby, no dnes je situácia iná, na trh sa dostali IBC nádrže kubického tvaru.

Stabilná konštrukcia a hygienický plast

IBC je skratka z anglického Intermediate Bulk Container, tieto nádoby sú určené na skladovanie a prepravu najrozličnejších druhov tekutín. Sú vyrobené z plastu a majú kubický tvar, ktorý je výhodnejší ako známe valcovité nádoby.

Spoločnosť Schoeller Allibert ich ponúka aj v typoch:

  • Combo Life
  • Combo Fructus
  • Combo Excelsior

IBC Combo Life sú skonštruované ako skladacie, vďaka materiálu, z ktorého sú vyrobené, zaisťujú 100% hygienu, bezpečnú manipuláciu s nerizikovými chemickými látkami či farmaceutikami alebo potravinami spolu s prepravou, pri ktorej dokonca môžu aj ušetriť náklady. Možnosť zmeny https://www.oatrutnov.cz/index.php%3Foption%3Dcom_content%26view%3Darticle%26id%3D179%26Itemid%3D82 tvaru po zložení kontajner šetrí aj priestor. Pre transport tekutín sú primárne určené modely Combo Fructus a Excelsior. Patria k tomu najlepšiemu, zabezpečia maximálne hygienické podmienky a bezpečnosť pri preprave. Plast je odolný, je možné ho plnohodnotne recyklovať, ľahko sa udržiava a čistí a k dispozícii sú viaceré možnosti objemových veľkostí kontajnerov.

Štýlové plastové univerzálne boxy

Nielen preprava, ale aj skladovanie v týchto IBC nádržiach je hygienické, pohodlné a bezpečné. IBC nádrž Combo Excelsior Hybrid je vyrobený špeciálne na skladovanie a transport pitnej vody aj do nevľúdnych podmienok. Vybaviť ich možno aj ventilmi rozličných typov, čím získame ibc kontajner recyklovateľnú a hygienicky bezpečnú náhradu za vodné cisterny. Niektoré z nádrží sú vhodné aj do exteriérov a mraziacich miestností, pretože sú stabilné a je možné ich ukladať aj na seba. Rozmery IBC kontajnerov si môžete vybrať podľa toho, aké vám budú vyhovovať alebo si môžete nechať vyrobiť kontajner podľa svojich potrieb a na zákazku. Najhľadanejšie však sú 1000l nádrže vo viacerých prevedeniach.