Firmy na predaj sú výhodná možnosť pre každého kto by chcel začať s podnikaním, čo najskôr dalo by sa povedať, že ihneď. Majiteľom spoločnosti sa stávate prakticky hneď od podpisu zmluvy a tiež vybavení niekoľko formalít, ktorými musíte prejsť. Všetko toto ma plynulý priebeh. Nezaberie vám to vôbec veľa času. Dá sa to pokojne stihnúť aj za pár r dni. Pri založení novej spoločnosti by ste potrebovali prejsť niekoľkými komplexnými krokmi, ktoré úzko súvisia zo samotným založeným firmy. Ide o podstatne záležitosti, bez ktorých sa rozhodne nezaobídete. Konkrétnejšie ide napríklad o zápis do obchodného registra keďže ide o novo vznikajúcu spoločnosť, registráciu v niekoľkých úradoch či poisťovniach, ako napríklad v živnostenskom úrade alebo v sociálnej poisťovni.

firmy na predaj

Ďalej to môže byť doloženie základných dokumentov. Taktiež sa nevyhnete základnému imaniu, ktoré treba splatiť. Jedna sa o minimálne imanie celej spoločnosti. To je vo výške 5000€. Pri kúpe už existujúcej spoločnosti sa týmto “povinnostiam” tak povediac vyhnete. Tieto často únavne a dlhotrvajúce kroky môžete jednoducho “preskočiť”, a to tak, že sa rozhodnete pre kúpu existujúcej spoločnosti. Výhodou oproti založeniu novej spoločnosti môžete vnímať aj to, že existujúca firma bude mať určite vybudované už nejaké to meno. Vďaka tomu nebudete na podnikateľskej mape žiadnym nováčikom, aj keď to sa možno javí na vonku. Vy, ako majiteľ nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s podnikaním alebo s vedením spoločnosti.

firmy na predaj

To, že spoločnosť ma už vybudované nejaké to meno vám uľahčí nadväzovanie nových partnerov, uzatváranie zmlúv či nachádzanie vhodnej klientely. Z praxe vychádza, že spoločnosť, ktorá už v minulosti na trhu pôsobila dokáže uzatvárať obchod oveľa rýchlejšie a častejší ako novovzniknutá spoločnosť. Okrem tejto štandardnej možnosti, ktorú sme si predstavili existuje aj inovatívna možnosť. Ide o celkom novodobý typ spoločnosti. Jedna sa o ready-made spoločnosti. Pod samotným názvom sa skrývajú novozaložené spoločnosti, ktoré boli založenom práve na to, aby boli následne vo svojej budúcnosti predané do “iných rúk. Takéto firmy nemajú žiadnu predchádzajúcu skúsenosť s vedením podniku. Taktiež treba uviesť, že majú splatené základné imanie vo výške 5000€ a tiež riadne vybavené všetky dôležité “záležitosti” spojené so samotným chodom firmy.