Voda je veľmi cenná. Nielen preto, že je vzácna ako zdroj, ale je cenná aj pre naše ľudské telo. Skladá sa aspoň z polovice z vody. Voda je potrebné v každej našej bunke. Aby rástla, aby sa delila, aby naše telo vedelo bojovať s chorobami. Aby sme sa vedeli hýbať alebo rozprávať. Aby sme vedeli správne fungovať. Naše obličky potrebujú vodu, pretože filtrujú všetky zlé látky, ktoré prejdú cez naše telo. Keď nemajú vodu na očistenie, tak prestávajú fungovať tak ako majú. Môžu prepustiť do nášho tela látky, ktoré v ňom byť nemajú. A tak sa dostanete do začarovaného kruhu.

čaj s citrónom

Ako zatočiť s pitným režimom?

  • Hneď ráno si uvarte čaj. Matcha čaj účinkami od Totalvital vám zaručí dostatočný príjem tekutín hneď ráno. Čím viac si ho uvaríte, tým viac tekutín doplníte svojmu telu. Telo totiž celú noc pracovalo a všetku potrebnú tekutinu minulo. Vy by ste ju hneď ráno mali doplniť, aby ste mali dostatok prostriedkov na fungovanie počas celého dňa. Ako sa ráno rozbehnete, tak budete fungovať po celý deň. Nie nadarmo sa hovorí, že ráno robí deň.

  • Počas dňa si zapnite upozornenie každú hodinu, že sa máte napiť. Keď pocítite smäd už je príliš neskoro doháňať to.

  • Nepite veľké množstvo vody naraz, skôr po menších dávkach. Tak, aby ste ju hneď celú nevycikali naspäť. Pitie vody by malo byť pravidelné, ale nie nárazové. Na jeden krát vypite najviac dva deci vody. Pokojne si tú pripomienku z predchádzajúceho bodu nastavte aj na častejšie, na začiatok napríklad na každých pätnásť minút alebo každú polhodinu.

čaj v skle

  • Vypočítajte si optimálny príjem tekutín, ktoré by ste mali za jeden deň vypiť.

  • Pite tekutiny hlavne počas doobedňajších hodín. Hlavný príjem si nastavte do šiestej hodiny večer. Potom sa napite len vtedy, keď budete smädný. Samozrejme za predpokladu, že ste počas dňa na svoj pitný režim nezabúdali.

  • Napiť sa pred spaním nie je dobrý nápad. Určite sa vám v noci nechce vstávať na toaletu. Navyše to ruší spánok a aj všetky prebiehajúce procesy v tele.