Odteraz sa tieto uzamknuté účty nebudú považovať za stúpencov akéhokoľvek účtu, na ktorý sa riadili. Väčšina ľudí stratí štyroch nasledovníkov alebo menej kvôli zmene, povedal Twitter. Veľké účty však môžu stratiť stovky tisíc účtov. Účet prezidenta Donalda Trumpa stratil 100 000 následovníkov bezprostredne po tom, čo Twitter urobil túto zmenu, zistil reportér Washington Post a bývalý prezident Barack Obama stratil 400 000.

twittwr

„Mali by ste byť presvedčení, že čísla nasledovných, ktoré sú uvedené na celom Twitteru, sú zmysluplné a presné,“ uviedla Vijaya Gaddeová, ktorá dozerá na bezpečnostný tím Twitter. „Predstavujeme zmenu počtu počítačov, ktorí sú súčasťou našej práce, aby sa služba Twitter stala dôveryhodnejšou službou pre verejnú diskusiu.“

Dôvody, ktoré by Twitter zablokovali účet, obsahujú veľký počet odpovedí alebo zmien, tweeting „zavádzajúcich“ odkazov a blokovanie veľkého množstva účtov po zmienke o účte. Účty môžu byť uzamknuté aj z nepoškodzujúcich dôvodov, napríklad ak e-mail a heslo účtu sú uverejnené online ako súčasť úniku.
Twitter by neodpovedal, či prestane zobrazovať čísla zaúčtovania z uzamknutých účtov, napríklad odstránenie ich likes a retweety z verejne uverejnených počtov.
Zmeny budú implementované počas „nasledujúcich niekoľkých dní,“ povedal Twitter. Ale počet sledovateľov sa bude naďalej meniť, pretože služba Twitter pracuje na odstránení ďalších zlých účtov zo služby.

média

Twitter je on-line služba správ a sociálnych sietí, na ktorej používatelia uverejňujú a komunikujú so správami známymi ako „tweety“. Tweety boli pôvodne obmedzené na 140 znakov, ale 7. novembra 2017 bol tento limit zdvojnásobený pre všetky jazyky okrem japončiny, kórejčiny a čínštiny. Registrovaní používatelia môžu publikovať tweety, ale tí, ktorí sú neregistrovaní, ich môžu len prečítať. Používatelia pristupujú k službe Twitter prostredníctvom svojho webového rozhrania prostredníctvom služby krátkych správ (SMS) alebo aplikačného softvéru pre mobilné zariadenia. Spoločnosť Twitter, Inc. sídli v San Franciscu v Kalifornii a má viac ako 25 pobočiek po celom svete.