Mnohí z nás si modernú domácnosť dnes už ani nedokážu predstaviť bez štýlových a šikovne v nábytku ukrytých svetiel, ktoré dodávajú domu tú správnu atmosféru. Často sa na tento účel využívajú rôzne druhy LED osvetlenia, ktoré si okrem bežných domácností, ako sú rodinné domy a byty môžete všimnúť aj v reštauráciách, baroch, kluboch alebo v rozličných podnikoch či prevádzkach. Ich obľúbenosť stúpa najmä v dôsledku ich šetrných vlastností, vďaka čomu sa tento druh svietidiel inštaluje aj v nízkoenergetických stavbách. Pokiaľ vo vašej domácnosti nemáte žiadne LED svetlá a čudujete sa každý mesiac nad tým, koľko elektriny dokáže váš domov spotrebovať, pravdepodobne by ste sa mali zamyslieť nad výmenou žiaroviek práve za tie LED. Najmä staré typy žiaroviek sú nie len, že typické svojou vysokou spotrebou, ale taktiež sa voľakedy dávno vyrábali aj s pomocou ortuti a iných zdraviu nebezpečných látok. Moderné LED žiarovky, ale žiadne takéto nežiadúce látky v sebe nemajú a ich žiarenie je pre človeka a jeho zdravie úplne bezpečné.

žiarovky svetlá

Okrem neškodlivého zloženia sú takéto žiarovky navyše oveľa šetrnejšie a pri porovnaní po používaní niekoľkých mesiacov by ste to určite pocítili aj na vašich financiách. LED osvetlenie vo všeobecnosti dokáže totiž to ušetriť značnú časť z nákladov, ktoré za svietenie bežnými typmi svetiel určite miniete. Žiarovky s LED technológiou sa dajú zakúpiť i v zaujímavých netradičných a moderných dizajnoch alebo pokojne aj v klasickom prevedení guľatej retro banky. Výhodné pre vás môžu byť aj LED žiarovky na diaľkové ovládanie, ktoré vám umožnia vyberať iné farby, prepínať svetelné režimy, nastavovať časový rozsah svietenia či znížiť alebo naopak zvýšiť silu svetla.

LED ovládač

Diaľkový ovládač môžete používať aj z väčšej vzdialenosti a dokonca sa v tej istej miestnosti, kde je daná žiarovka ani nemusíte priamo nachádzať. Pokiaľ si teda budete chcieť večer nastaviť k pozeraniu televízie príjemnú atmosféru, nemusíte sa kvôli nastaveniu svetla ani len postaviť zo sedačky.