Tušili ste vôbec aké množstvo blahodarných účinkov má pre nás činnosť včiel? Včely sa nám odjakživa spájajú s pracovitým spôsobom života, vďaka ktorému nám ponúkajú hotový tekutý poklad známy ako včelí med. Med je odjakživa považovaný za veľmi vzácnu a bohatú surovinu. Využíva sa vo farmaceutickom, potravinárskom dokonca aj v kozmetickom priemysle. Obsahuje totiž veľké množstvo dôležitých minerálnych látok, vitamínov, antioxidantov a enzýmov. Ak uprednostňujete zdravý životný štýl, určite by vám nemal chýbať ani ako zdravšia náhrada cukru. Vedeli na čo všetko majú včelie produkty priaznivý vplyv?

palacinky

Účinky včelích produktov

Med ako najznámejší včelí produkt je známy najmä svojimi antioxidačnými a protizápalovými účinkami. Práve preto je vhodným doplnkom aj pri nachladnutí alebo zápaloch. Posilňuje aj imunitný systém, a tým chráni organizmus pred vírusmi a baktériami. Je výborný na tráviace ťažkosti, migrény, kardiovaskulárne ochorenia a slúži tiež ako prevencia rakoviny hrubého čreva. Ak trpíte nespavosťou alebo sa vám ťažko a zle spí, vyskúšajte si dať večer pred spaním lyžičku medu. Med upokojí vašu nervovú sústavu a zabezpečí vám kvalitný spánok.

med

Včelie produkty nie sú určené len na vnútorné použitie. Ich vynikajúcimi schopnosťami sú aj blahodarné kozmetické účinky. Je vhodnou pomocou pri poraneniach a ranách, čím výrazne urýchľuje ich hojenie. Ako dámy by vám určite nemali byť cudzie kvalitné medové masky či kúry na vlasy. A nielen na vlasy, ale aj na pleť, ktorú maska z medu krásne prečistí, prekrví, dodá jej mladistvý a žiarivý vzhľad a dokonca ju aj zbavuje akné. V jesenných sychravých dňoch nás čoraz častejšie trápi pocit suchých pier. Stačí zmiešať lyžičku kryštálového cukru, medu a kvapku olivového či kokosového oleja, potrieť ním pery a suché pery sú preč.

Nielen samotný med, ale aj iné včelie výrobky stoja za zaradenie do každodenného života. Napríklad Včelia materská kašička, ktorá pre zdravý hormonálny systém, je vhodná na užívanie aj pre tehotné mamičky.